Slide background
Slide background
Slide background

Europos sporto savaitės akcija „Judri mokykla“ darželyje

    Lopšelio–darželio „Kregždutė“ bendruomenė aktyviai įsijungė į rugsėjo 13–30 dienomis Lietuvoje vykstančią  #BEACTIVE Europos sporto savaitę „Judri mokykla“. Tai nauja Europos Komisijos iniciatyva, propaguojanti sportą ir fizinį aktyvumą Europoje. Europos sporto savaitė – europietiška iniciatyva su visoje Europoje vykstančiais renginiais. Iniciatyvos tikslas – įtraukti kuo daugiau europiečių į sporto ir fizinio aktyvumo veiklas. Judrias veiklas suplanavome 2 savaitėms siekdami, kad vaikai žaistų judrius žaidimus lauke, rungtyniautų tarpusavyje linksmose estafetėse ir patirtų judėjimo džiaugsmą.

    Judriosios savaitės renginius pradėjome masiniu bėgimu „Greitesni už vėją“.  Bėgimą organizavome darželio kieme.  Vaikai prieš  bėgimą kartu su auklėtojomis atliko mankštelę. Bėgime dalyvavo 98 vaikai, pedagogai. Vaikai bėgo darželio kieme pažymėta bėgimo trasa. Patyrė judėjimo džiaugsmą laisvai judėdami, įveikdami kalnelius, rungtyniaudami kas greičiau pasieks finišą ir žinoma pralenks vėją.

     Rugsėjo 16 dieną į darželio sporto salę visuotinei mankštai „Šokio ritmu“ susirinko 75 vaikai, pedagogai ir darželio administracija. Visi mankštinosi pagal nuotaikingą muziką, improvizavo. Smagu buvo mankštintis su kaspinais, skarelėmis, kutais. Kitais metais būtinai paskatinsime mankštoje dalyvauti ir vaikų tėvelius.

      Sportinė olimpiada „Mažasis olimpietis“ vyko darželio kieme.  Renginyje dalyvavo 105 vaikai, pedagogai, aptarnaujantis personalas. Olimpiada prasidėjo olimpinės ir darželio  vėliavos įnešimu, grupių komandų paradu ir prisistatymu. Olimpiados personažai Peliukas ir Meškutė pakvietė visus dalyvius aktyviai ir linksmai  pasimankštinti. Visi dalyviai prisiekė draugiškai rungtyniauti.  Įvairiose judėjimo zonose vaikai atliko judėjimo užduotis: lenktyniavo estafetėse, žaidė judrius žaidimus. Žiūrovų nebuvo,  visi dalyvavo rungtyse. Už olimpinę ištvermę, draugiškumą Meškutė ir Peliukas apdovanojo visus komandų dalyvius. Vaikus pradžiugino fejerverkų lietus.

     Futboliuko varžybose dalyvavo 48 „Kiškučių“, „Pelėdžiukų“ ir „Žiogelių“ grupių 5-6 metų vaikai. Prieš varžybas visi dalyviai atliko mankštelę „Mes čempionai“, rungtyniavo estafetėse su kamuoliu.  Futboliuko rungtynės vyko tarp grupių, vaikai žaidė 3 prieš 3. Emocijos ir džiaugsmas nugalėjus liejosi per kraštus.

     Visi  3-6 metų vaikai rugsėjo 23 dieną į darželį atskubėjo su transporto priemonėmis: dviratukais, triratukais ir paspirtukais.  Šventė prasidėjo dviratukų, triratukų ir paspirtukų paradu, bendra mankšta prieš važiavimo užduotis ir rungtis. Kartu su personažu Dviratininku, vaikai prisiminė saugaus važiavimo taisykles. Atsitvėrėme šalia darželio esančią gatvę ir vyresnieji vaikai su dviratukais varžėsi greičio, kliūčių apvažiavimo, važiavimo vienas paskui kitą ratu rungtyse. Mažesnieji vaikai smagiai važinėjo darželio aikštyne, stengėsi saugiai apvažiuoti kliūti, važiuoti ratu. Vaikams patiko važiuoti nuo kalnelio su paspirtukais. Savo vaikų palaikyti ir pasidžiaugti atvyko ir vaikų tėveliai. Visiems buvo smagu.

  Visų judrių veiklų metu nepritrūko geros nuotaikos ir džiugių emocijų.

Direktorės pavaduotoja ugdymui V. Alksnienė

[nggallery id=91]

RADVILIŠKIO L/D „KREGŽDUTĖ“

Įm. k. 190714355
Topolių g. 1, LT-82151 Radviliškis
Tel. 8422 53490
El. p. darzkregzdute@gmail.com

© 2019 mir.lt