Slide background
Slide background
Slide background

Vykdomi eTwinning projektai lopšelyje-darželyje

Justino Marcinkevičiaus žodžiais „…atrandam, norim, trokštam, siekiam savo laiką ir save pralenkti, einam ne milimetrais – sieksniais, tartum karštą plieną lankstom lemtį…“ labai tinka apibūdinti veiklą eTwinning programoje.  Radviliškio l/d „Kregždutė“  logopedė Daiva Asačiovienė bendradarbiaudama kartu su Šeduvos darželio – lopšelio logopede Ieva Pudžiuvėliene sukūrė ir  vykdo projektą „Kur tu?“. Projekto tikslas –ugdyti vaikų kalbos gramatinį taisyklingumą, įtvirtinant prielinksnius ant, po, už, šalia (prie); fiksuoti prielinksnių įtvirtinimą kalboje, filmuojant įvairias kalbines situacijas su veikėju (šuniuku); skatinti projekto partnerių bendravimą ir bendradarbiavimą, kuriant bendrą elektroninę knygą. Projektas vykdomas nuo 2018 metų spalio 1dienos iki 2019 metų kovo 29d.  Į projektą įsijungė ir kiti ikimokyklinio ugdymo įstaigų pedagogai.

Radviliškio l/d „Kregždutės“ „Boružėlės“ ugdytiniai ir jų numylėtinis šuniukas „Tomis“ džiaugėsi paskutinėmis auksinio rudens lapais. Šuniukas – Tomis, slėpėsi „po“ lapais, svyrančiu berželiu, klevo medžiais; sėdėjo „ant“ lapų krūvos, suoliuko, dviračių. Vaikai ieškojo Tomio, o radę jį dalinosi nuotaikingomis emocijomis. Šuniuko pagalba vaikai mokėsi sudaryti taisyklingus sakinius, patobulino kalbos gramatinio taisyklingumo įgūdžius.

Auklėtoja E. Korsakienė su grupės ugdytiniais dalyvauja eTwinning projekte „Kaštoniukas ir Dobiliukė keliauja po Lietuvą“. Kaštoniukas ir Dobiliukė – pliušiniai žaisliukai, kurie labai nori pažinti Lietuvą. Vaikai ir mokytojos padės Kaštoniukui ir Dobiliukei atrasti gražiausius Lietuvos kampelius. Projekto tikslas-puoselėti ugdymo įstaigų bendruomenių tautiškumą ir meilę Lietuvai. Projekto organizatoriai sudaro dvi miestų grandines, pagal kurias pliušiniai šuniukai Kaštoniukas ir Dobiliukė) paštu keliauja iš vienos ugdymo įstaigos į kitą. Gavę Kaštoniuką ar Dobiliukę, projekto dalyviai, pasirinkta forma pristato savo miestą, ugdymo įstaigą, veiklas, kurias vykdo kartu su Kaštoniuku ar Dobiliuke („eTwinning“ portale), taip pat pildo Kaštoniuko ar Dobiliukės dienoraštį. Projekto dalyviai Kaštoniukui ar Dobiliukei įteikia simbolinių dovanų, kurios primintų aplankytą miestą ir ugdymo įstaigą (vėliavėlė, magnetukas, piešiniai, ženkliukas, atvirutė ar kt.). Visos dovanos keliauja kartu su Kaštoniuku ir Dobiliuke.
Kiekvienoje ugdymo įstaigoje Kaštoniukas ar Dobiliukė praleis 5 dienas. Vėliau paštu siunčiamas į kitą darželį. Artėjant Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai, Kaštoniukas ir Dobiliukė grįžta į projekto organizatorių ugdymo įstaigą.  2019.03.12 – 2019.03.22 Klaipėdos lopšelyje – darželyje „Ąžuoliukas“ bus surengta paroda, kurioje bus eksponuojamos projekto akimirkų nuotraukos, Kaštoniukas, Dobiliukė ir aplankytų miestų simbolika.

„Kregždutės“ l/d informacija

RADVILIŠKIO L/D „KREGŽDUTĖ“

Įm. k. 190714355
Topolių g. 1, LT-82151 Radviliškis
Tel. 8422 53490
El. p. darzkregzdute@gmail.com

© 2019 mir.lt