Slide background
Slide background
Slide background

Bendradarbiavimo projektas „Sportas, muzika, menai – trys vaikų geri draugai“

Radviliškio lopšelis-darželis „Kregždutė“, Šiaulių lopšelis-darželis „Drugelis“ ir Šiaulių lopšelis-darželis „Kregždutė“ parengė ugdymo įstaigų ankstyvojo amžiaus vaikų bendradarbiavimo projektą „Sportas, muzika, menai – trys vaikų geri draugai“. Projektas buvo skirtas paminėti vaikų knygos dieną (balandžio 2d.). Pasakų sekimas ankstyvajame amžiuje plečia vaikų žodyną, kalbėjimo įgūdžius, atmintį ir kt. gebėjimus. Jei veikla vaikams maloni ir įdomi, jie sėkmingiau mokosi kalbos (komunikacijos). Vaidyba, muzika, dekoracijos, žaidimai – veiksmingiausias ir geriausias būdas patraukti vaikų dėmesį. Pasakos su dainuojamaisiais intarpais atskleidžia vaikams liaudies kūrybos, senosios pasaulėžiūros klodus, lavina vaikų dėmesį, atmintį. Projekto tikslas – gerosios patirties sklaida organizuojant ankstyvojo amžiaus vaikų aktyvumą ir smalsumą skatinančias ugdomąsias veiklas.

Ugdomosios veiklos buvo organizuojamos pagal pasaką „Trys paršiukai“ ir integruotos  sporto, muzikos ir menų veiklos, ir vyko trejais etapais: pirmasis vyko Šiaulių lopšelyje-darželyje „Kregždutė“ su ankstyvojo amžiaus vaikų grupe „Šarkiukai“, antrasis Radviliškio lopšelyje-darželyje „Kregždutė“ su „Saulučiu“ ir „Kačiukų“ ugdytiniais ir trečiasis etapas vyko Šiaulių lopšelyje-darželyje „Drugelis“ su „Skruzdėliukų“ grupės vaikais. Ugdytinius veikloje pasitiko visų mėgstamiausias personažas, Kakė Makė, kuri juos supažindino su „Trys paršiukai“ pasaka, kartu jie dainavo, atliko mankštą, surado Nif Nifą, Nuf Nufą ir Naf Nafą, atliko kliūčių ruožus ir statė jiems namelius, o miško karalius vilkas bandė visiems įrodyti, jog namelius galima lengvai nugriauti. Pabaigoje, visiems tapus draugams, vaikai sukūrė vilkui jaukų ir šiltą namelį.

Vyresnioji judesio korekcijos specialistė Asta Pilkytė (Radviliškio l/d „Kregždutė“), ikimokyklinio ugdymo mokytoja Donata Kačinskaitė (Šiaulių l/d „Kregždutė), ikimokyklinio ugdymo mokytoja metodininkė Airida Bubelienė, meninio ugdymo mokytoja metodininkė Vaiva Pocevičienė (Šiaulių l/d „Drugelis“).  

RADVILIŠKIO L/D „KREGŽDUTĖ“

Įm. k. 190714355
Topolių g. 1, LT-82151 Radviliškis
Tel. 8422 53490
El. p. darzkregzdute@gmail.com

© 2023 mir.lt