Slide background
Slide background
Slide background

„Boružėlės nuotykiai realioje ir virtualioje erdvėje“

Radviliškio lopšelio-darželio „Kregždutė“ „Pelėdžiukų“ grupės ugdytiniai įgyvendino projekto „Inovacijos vaikų darželyje“ informacinio mąstymo ir skaitmeninio raštingumo praktinės užduoties veiklą „Boružėlės nuotykiai realioje ir virtualioje erdvėje“ bei integravome veiklą „Rask kur tai yra“.

Pažiūrėję skaidres apie boružę, išsiaiškinę jos kūno dalis vaikai kūrė istoriją „Boružėlės nuotykiai realioje ir virtualioje erdvėje“. Pradžioje „Pelėdžiukai“ nupiešė boružę ant A4 popieriaus lapo. Su auklėtojos pagalba boružes įsilaminavome ir priklijavome su karštais klijais ant pagaliukų.  Susiradę savo pieštas boružes su jomis keliavo po „Pelėdžiukų“ grupę. Skrido ant lango, nutūpė ant žaliosios palangės auginamų augalėlių (žirnio, pomidoro, gėlių) ir grupėje augančių gėlių. Nuskrido į rūbinėle ant lango, palangės ir ten esančių gėlių. Nuskrido rūbinėlėje pas savo draugus – sraigę, drugelį. Vėl skrido į grupę ir nutūpė ant vaikiško namo, jo stogo, skrido pro jo langą.

Išskrido boružės į darželio kiemą, skraidė po jį, nuskrido į šiltnamį, nutūpė ant įvairių augalėlių šiltnamyje (pomidoro, agurko, gvazdiko), nuskrido ant medžio, lipo medžio kamienų, nutūpė ant medžio lapo, nutūpė ant kelmų, nuskrido į grupės aikštelę nutūpė ant tvoros, auginamų gėlių ir žirnio, skraidė po darželio kiemą ir nutūpė ant įvairių gėlių, krūmų.

Vaikai išsirinkę spalvotą nuotrauką su kiemo ir vidaus aplinkomis, pasiėmę piešimo priemones piešė „Boružės virtualią kelionę“. Vaikai nupiešė boružes vaikštančias kieme, lipant ant sienos, nutūpusias ant namo stogo, šalia medžio, lipant į kalną (ant šieno kupetos), skraidančias danguje, ant statulos, ant gyvatvorės, senovinėje namo gryčioje ant stalo šalia gėlių, ant gėlynų bei ant tvenkinio. O planšetiniame kompiuteryje piešė boružėlės, kurios išėjo labai ryškios.

Planšetiniame kompiuteryje ar mobiliajame telefone vaikams buvo parodytos įvairios aplinkos, o vaikai turėjo rasti kur tai yra. Ugdytiniai puikiai įvykdė užduotį, atpažino vietą kuri pavaizduota nuotraukoje.

Lopšelio-darželio „Kregždutė“ auklėtoja Jurga Bložienė

RADVILIŠKIO L/D „KREGŽDUTĖ“

Įm. k. 190714355
Topolių g. 1, LT-82151 Radviliškis
Tel. 8422 53490
El. p. darzkregzdute@gmail.com

© 2023 mir.lt