Slide background
Slide background
Slide background

Dalyvaujame iniciatyvoje „Aktyviai, draugiškai, sveikai“

Šiandienos ugdymo įstaigoms teko susidurti su nemažais iššūkiais. Prasidėjusi kova su Covid-19 virusu privertė įdėti daug pastangų ir darbo. Kaip niekad svarbu tapo laikytis asmens higienos, saugaus atstumo, stiprinti imunitetą, stengtis išlikti sveikam. Siekdami skatinti vaikų su sveikata susijusių naudingų įpročių, vertybių ir elgesio formavimąsi, antrą kartą įsijungėme į iniciatyvą „Aktyviai, draugiškai, sveikai“, kurią paskelbė Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija, Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras. Iniciatyvos „Aktyviai, draugiškai, sveikai“  tikslas – atkreipti mokyklų bendruomenių (ypač mokinių) dėmesį į sveikos gyvensenos ir sveikatos stiprinimo svarbą, maksimaliai išnaudoti galimybes veiklų organizavimui lauke. Šią iniciatyvą  vykdysime 2020 m. rugsėjo–spalio mėnesiais.  Kiekvieną savaitę skirsime vienai (įstaigai aktualiai) sveikatinimo temai: pavyzdžiui  – judėjimo galiai, vaisių, daržovių naudą sveikatai, saugumui kelyje, susižalojimų prevencijai ir t. t. Iniciatyvos veiklų koordinatorius lopšelyje-darželyje auklėtoja  Erika Korsakienė, jai talkina visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Albina Lukošienė, socialinė pedagogė Danutė Janušauskienė, sveikatos stiprinimo renginių organizavimo grupė. 

Iniciatyvos „Aktyviai, draugiškai, sveikai“   pirmosios  savaitės  tema „Vaisių, daržovių nauda sveikatai“.  Auklėtojos  su vaikais prisiminė sveiko maisto piramidę, žaidė muzikinius žaidimus ir žinoma iš rudens gėrybių drauge su vaikais gamino sveikatai palankius patiekalus. Siekėme akcentuoti šviežių vaisių, daržovių naudą žmogaus sveikatai. Vaikams patiko patiems verti vaisių vėrinukus, gaminti salotas, kokteilius ir surengti jų degustaciją. „Kiškučių“ grupės vaikučiai su dideliu džiaugsmu ir susidomėjimu tyrinėjo, uostė ir ragavo gausybę įvairiausių rudens gėrybių. Daugumai įspūdį paliko nematytos, neragautos daržovės – afrikiniai agurkėliai, rabarbarai. O taip pat labai smagu buvo kurti lėkštėje iš savo mėgstamų daržovių, vaisių bei uogų. Kūrinėliai gavosi ne tik labai gražūs, bet ir skanūs. „Žirniukų“ grupės vaikai pasinėrė į daržovių ir vaisių tyrinėjimą. Uostė, lytėjo, ragavo, spėliojo ar atpažins uogas, ar įvardins ragautų uogų savybes. Veikė tikra skonių laboratorija ir net skaniausio pomidoro rinkimai, ir netgi kilo idėja- pasodinti slyvos kauliuką. Idėja buvo vienbalsiai patvirtinta ir dabar „Žirniukų“ namuose, vazonėliuose iki pavasario bus auginamos slyvos. Su nekantrumu lauksime rezultato. O, kad „Žirniukų“ grupės vaikai puikūs sodininkai, patvirtina savo grupės aikštelėje užaugintos žemuogės. Vaikai žino, kad vaisių ir daržovių reikšmė žmogaus organizmui yra labai didelė.

Džiaugiamės, kad vaikai šią savaitę ne tik smagiai praleido laiką, bet ir suprato, kad skirtingų spalvų daržovės ir vaisiai suteikia organizmui ir skirtingų naudingų medžiagų. Juk įvairovė – tai raktas į sveiką mitybą ir sveikatos stiprinimą!

„Kregždutės“ l/d informacija

RADVILIŠKIO L/D „KREGŽDUTĖ“

Įm. k. 190714355
Topolių g. 1, LT-82151 Radviliškis
Tel. 8422 53490
El. p. darzkregzdute@gmail.com

© 2020 mir.lt