Slide background
Slide background
Slide background

„Pasakų iššūkis 2020“

 Radviliškio l/d „Kregždutės“ 10 pedagogų prisijungė į tarptautinę ir labiau nacionalinę pasakininkų lygą  „PASAKŲ IŠŠŪKIS 2020“. Iniciatyva  vyks rugsėjo 21 – lapkričio 13 d. (21 dieną paeiliui, t.y. nuo 2020 m. rugsėjo 21 d., skaityti tinkamai atrinktas (ne literatūrines) pasakas ugdytiniams, savo vaikams). Iniciatyvos tikslas ir koncepcija – populiarinti pasaką, kaip ugdymo priemonę, siekiant vaikus sudominti pasakomis. Iššūkį organizuoja Akvilė Sadauskienė, sumanymo „Pasakos augimui. Asmenybės ugdymo užsiėmimai“ programų autorė ir vadovė. Ji surinko visas reikiamas pasakas ir išleido pasakų rinktinę “Mėlynasis karoliukas” su visomis metodinėmis gairėmis. Knygoje visos pasakos pateiktos su klausimais aptarimui, užduotimis kūrybiškumui ir vaiko pasaulėvaizdžio augimui.

      Asmenybės ugdymo užsiėmimai – tai žmogiškumo, savęs suvokimo, tarpusavio santykių su kitu žmogumi ir pasauliu kitokių pamatymo galimybių atskleidimas, pasitelkiant pasakas ir įvairias, nuolat kintančias ir atnaujinamas darbo žmonių grupėje formas. Tai asmenybės ugdymo valandėlės, kuriose pasakos bus atrandamos kaip žmogaus gyvenimo ir vystymosi kryptys.

        Žirniukų“  grupės vaikai iniciatyvoje „Pasakų iššūkis 2020“ dalyvauja antri metai. Todėl jau puikiai žinome, kad mums klausytis pasakų labiausiai patinka netradicinėje aplinkoje. Šiemet labai džiaugiamės išleista knygute „Mėlynasis karoliukas“, kurią labai patogu visur neštis su savimi. Todėl „Žirniukai“ susiruošė į žygį, įsidėjo knygutę į kuprinę, o pasakos klausėsi parke, sustoję pailsėti. Džiaugiamės dalyvaudami šioje gražioje iniciatyvoje. Šiais metais įsijungė ir „Boružėlių“, „Drugelių“, „Žiogelių“, „Saulučių“ ir „Kačiukų“ grupės vaikai. Džiaugiamės, kad dalyvavimas iniciatyvoje „Pasakų iššūkis 2020“ padės gerinti kalbinius gebėjimus, prisidės prie vaizduotės lavinimo ir kūrybiškumo žaidžiant, gerins skaitymo įgūdžius, kritinį mąstymą bei analitinius gebėjimus, suartins ugdytinius su ugdomaisiais, įtrauks tėvus į ugdymo procesą.

„Kregždutės“ l/d informacija

RADVILIŠKIO L/D „KREGŽDUTĖ“

Įm. k. 190714355
Topolių g. 1, LT-82151 Radviliškis
Tel. 8422 53490
El. p. darzkregzdute@gmail.com

© 2020 mir.lt