Slide background
Slide background
Slide background

Iniciatyvos „Aktyviai, draugiškai, sveikai“  veiklos apie sužalojimų prevenciją

Iniciatyvos „Aktyviai, draugiškai, sveikai“  veiklos apie sužalojimų prevenciją mūsų darželyje vyko spalio 7-11 d. „Drugelių“, Žiogelių“, „Bitučių“, „Pelėdžiukų“, „Kiškučių“ ir „Žirniukų“ grupėse kalbėjome su ugdytiniais kaip išvengti įvairiausių susižalojimų tiek darželyje, tiek namuose. Galime tik pasidžiaugti, kad pakankamai daug mūsų ugdytiniai žino, ypač  vyresnio amžiaus grupėse. Sugalvojome įvairiausių situacijų ir jas sprendėme. Atsakymai logiški ir adekvatūs -įvardina kad tikrai reikia saugotis ir nelipti aukštai jei ko nors reikia bet nepasieki – reikia prašyti suaugusio pagalbos kad paduotų reikalingą daiktą. Taip pat labai reikia saugotis kad neįkristi į kokią nors duobę, atsargiai elgtis, o geriau iš viso nesiartinti prie įvairių talpų su vandeniu. Kaip pavojingus daiktus namuose įvardijo peilį, žirkles, degtukus, ylą, virbalus, el. virdulį, kirvius ir plaktukus ir kt. daiktus. Keliolika ugdytinių jau moka elgtis su kai kuriais išvardintais daiktais, jie būna labai atsargūs, buvo prisiminusių kas nutiko per neatsargumą naudojantis peiliu. Namuose ugdytiniai labai daug ko išmoksta, prisiminė kaip mama arba tėtis mokina vaikus elgtis su aštriais daiktais arba moko saugiai važiuoti su paspirtukais ir dviratukais. Darželyje reikia būti atsargiems bėgiojant ar važiuojant su dviratukais, „ nes galima susidurti, susitrenkti galvytes ir tada labai skauda“. Kad būtų vaizdžiau be įvairiausių pasakotų nutikimų kaip ugdytiniai buvo nukentėję vaidinome su lėlėmis įvairias situacijas. Viena iš jų – kaip pasiekti žaislą, kuris padėtas aukštai ant spintos, bet jo vaikas labai nori. Statėme kėdutes, dėjome dėžutes ir vėl lėlė „lipo“ paimti žaislo, tačiau įvykdavo kad nugriūdavo: dejuodavo kaip skauda kojytę, galvą. Išvados – reikia prašyti suaugusiųjų pagalbos, o kai jau pakankamai užaugs tai  tuomet pasieks ir patys.

  Drauge  su šeima darželyje per įvairiausias veiklas ugdomi saugaus elgesio buityje ir įstaigoje įgūdžiai, ugdytiniai įvairiose situacijose skatinami įvertinti galimus pavojus ir rizikas, pasverti savo jėgas ir gebėjimus ir taip saugoti savo sveikatą ir gyvybę.

Lopšelio  – darželio „Kregždutė“ bendruomenės nariai prisiminė pirmos pagalbos teikimo principus įvairių situacijų atvejais: traumų, užspringimo, nuritimo, sumušimo, nubrozdinimo, įdrėskimo ir kt. Įvykus nelaimei kiekvienas iš mūsų gali būti pirmas ir vienintelis galintis suteikti pagalbą, o sugaištas laikas ir laiku nesuteikta pirmoji pagalba gali kainuoti vaiko ar suaugusio gyvybę.  Bendruomenės nariai mokėsi teiki pirmąją pagalbą užspringus, nukritus ir likus be sąmonės, nusibrozdinus ranką, stipriai sutrenkus koją. Imitavo greitosios pagalbos kvietimą, vertino aplinkos saugumą teikiant pirmąją pagalbą. Užsiėmimus organizavo VSB visuomenės sveikatos priežiūros specialistė A. Lukošienė

„Kregždutės“ l/d vyresnioji socialinė pedagogė Danutė Janušauskienė, VSPS A. Lukošienė

 

RADVILIŠKIO L/D „KREGŽDUTĖ“

Įm. k. 190714355
Topolių g. 1, LT-82151 Radviliškis
Tel. 8422 53490
El. p. darzkregzdute@gmail.com

© 2019 mir.lt