Slide background
Slide background
Slide background

Ketvirtoji nuotolinio ugdymo savaitė

Patrauklia ir žaisminga forma vaikams ir nuotoliniu būdu sėkmingai buvo dirbama ir toliau. 

Patys mažiausieji lopšelio  „Saulučių“ grupės vaikai patiko stebėjo vaizdo įrašus-gyvus siurprizus, apsilankiusius auklėtojos kieme, kūrybinei užduočiai „Surask tinkamą geometrinę figūrėlę ir priklijuok“ atlikti naudojo ne tik spalvotą popierių, bet įvairių formų ir spalvų lego kaladėles, smagiai atliko eksperimentus su balionais: „Pradurk balioną jo nesusprogdinęs“, „Linksmas balionėlis“. Vaikams patiko gaminti mėgstamiausią jų kokteilį, eksperimentuoti, atrandant naujus skonius. „Kačiukų“  grupės vaikai žiūrėjo filmuotą vaidinimą pagal pasaką „Pirštinė“. Patys „gamino“ pirštinę įvairiomis technikomis.  Prisiminė kaip reikia taisyklingai plauti rankeles. Atliko bandymus  su vandeniu, pipirais ir muilu. Taip pat nuo pirštinės plovė mikrobus su kempinėle.  Šią savaitę daug sportavo: atliko užduotis lauke, šoko pagal „Zumba Kids“ dainas.

   Visi žinome posakį „Sveikas vaikas – laimingas vaikas“, tad  šią savaitę  „Kiškučių“ grupės vaikai, padedant tėveliams gilino žinias apie maisto bei mitybos poveikį sveikatai ir ugdėsi sveikos gyvensenos įgūdžius.  

    Savaitę pradėjo ir tęsė  su linksma „Ąžuolo“ mankšta, kurią vaikai mielai atliko kartu su tėveliais. Atliekant įvairias užduotėles, ugdytiniai įgijo žinių apie pieno, košių, vaisių ir daržovių bei duonelės naudą žmogaus sveikatai.

    Siekėme ir skatinome ugdyti vaiko maisto gaminimo įgūdžius, įtraukiant į įvairias veiklas: pieno kokteilių gaminimas, košių gardinimas įvairiausias vaisiais ir daržovėmis, vaisių bei daržovių kūryba lėkštėje, duonelės „kepimas“ iš namie pasigaminto plastilino bei smagi veikla kieme „Košės Makalošės virimas“ iš to ką randame lauke. Taip pat sudalyvavome Sveikatiados iššūkyje „Pieno tūsas“. Vaikučiai skaičiavo, mokėsi raideles, lavino pastabumą atliekant  įvairias interaktyvias užduotėles.

  „Pelėdžiukų“ grupės vaikučiams bei tėveliams buvo pristatyta savaitės tema „Pavasaris kieme“. Vaikai stebėjo besikeičiančią gamtą, pastebėjo pavasario požymius ir juos fotografavo. Domėjosi pirmaisiais parskrendančiais paukščiais iš šiltų kraštų, pražystančiomis pirmosiomis pavasario gėlėmis ir atbundančiais vabzdžiais ar vabaliukais. Prižiūrėjo savo žaliąją palangę. Matavo savo auginamus augalėlius centimetru, pieštuku, savo ūgiu, įvairiais žaislais, kaip lego kaladėlėmis, mašinytėmis, minkštu žaislu  – riebia boružėle. Klausėsi dainelių apie pavasarį, vabaliukus bei gėlytes. Žiūrėjo pasakas „Kaip mes kvietėm pavasarį“, „Stebuklingas paukštis“, „Septinžiedė gėlelė“ ir „Musė vilko pusė“. Nupiešė paukštelius, nulipdė gėlytes, atliko eksperimentus „Kirminukai kirminai“ ir „Žydinčios –  plaukiančios gėlės“.

    Šią savaitę „Drugelių“ grupės vaikai  susipažino su atbundančiu pavasaryje gamtos pasauliu. Vaikai prisiminė pavasario augalus, stebėjo  jų formas, spalvas, dydžius. Žaisdami įsiminė augalų pavadinimus, kur auga. Lavino girdimąją atmintį, dėmesio sukaupimą klausydami pasakų, dainelių, žiūrėjo animacinius filmukus.  Susipažinę su gėlėmis ir žolynais juos rinko ir iš jų sukūrė nuostabius koliažus. „Žvejojo“ augalus veriant juos su siūlu ant pagaliuko. Labai kūrybiškai atliko darbelius štampavimo technika. Tėveliai labai išradingi ir vaikams paruošė  štampukus iš gamtinės medžiagos, bulvių. Vaikai kūrė pienių pūkus, naudodami taškymo techniką, su dantų šepetėliais.  Labai originalius paveikslus sukūrė  pučiant dažus sumaišytus su vandeniu ir įpylus putojančios priemonės. Vaikai sukūrė „burbulų gėles“  uždedant lapą ant burbulų. Vaikai patys piešė, karpė ir dėliojo savo dėliones. Lavino rankos raumenis karpydami delniukų trafaretus ir kurdami gėles iš servetėlių, skaičiavo žiedlapius. Kurdami vaikai patyrė kūrybinį džiaugsmą. Tai atsispindėjo jų darbuose ir veiduose.  Visi nuoširdžiai džiaugėsi pavasariu, saulute ir siuntė savo šeimų akimirkas  iš įvairių gamtos kampelių, kaip jie sportuoja, žaidžia ir džiaugiasi gyvenimu !

  „Žirniukų“ grupės vaikai, kaip tie mažieji skruzdėliukai, labai, labai darbštūs. Šią savaitę susipažinę su pavasarį pabudusiais vabzdžiais ir vabalais pamokėlėje „Vabzdžiai ir vabalai. Juda, kruta ar matai?“ kibo į darbus. Rytą pradeda su skruzdėliukų pasisveikinimu ir vabaliukų mankšta.

Šią savaitę „Žirniukai“ klausėsi pasakos apie „Skruzdėliuką Nežiniuką“, darė „Pirštukų stiprinimo mankštą“, dalyvavo SVEIKATIADOS – pieno tūso iššūkyje. Paminėjo Pasaulinę knygos dieną, skirdami laiko paskaityti knygeles kartu su tėveliais. Dalyvavo „KIMOCHI“ pamokėlėse. Atliko menines užduotėles ir eksperimentavo. Meninės veiklos darbeliai atlikti su dideliu susidomėjimu. Vieni už  kitus spalvingesni. O daugiausiai džiaugsmo, juoko ir teigiamų emocijų ne tik vaikams, bet ir tėveliams suteikė eksperimentinė veikla „Krakmolo panaudojimo galimybės namuose“.

  Šia savaitę „Bitučių“ grupės vaikučiai tarsi bitutės „skraidė“ ir „rinko“ nektarą iš pirmųjų pavasario žiedų. Susipažino su pirmomis pavasario gėlytėmis ir įsiminė penkis jų pavadinimus: snieguolė, žibutė, plukė, tulpė, narcizas. Taip pat vaikai sužinojo, ko reikia kad augtų gėlytės.  Susipažino su gėlių sandara, turėjo galimybę stebėti kaip dygsta, leidžia šaknis ir auga pupa. Atliko kūrybinius darbelius piešė, štampavo, karpė gėlytes. Žiūrėjo filmukus apie pavasario gėles, klausėsi dainelių, smagiai mankštinosi. Pasivaikščiojimo metu stebėjo ir fiksavo gamtoje žydinčias gėlytes. STEAM veikla:  atliko su jomis eksperimentą, užšaldė ir atitirpino pavasarį.

    Pagalbos mokiniui specialistai (logopedai) ugdytiniams  pateikė įvairias užduotis garsų tarimo mokymui, įtvirtinimui, diferencijavimui, foneminio suvokimo bei garsinės analizės ir sintezės gebėjimams formuoti, žodyno turtinimui bei gramatinės kalbos taisyklingumo formavimui, rišliosios kalbos ugdymui.

   Pagrindinis šios savaitės tikslas – individualios konsultacijos ugdytinių tėvams bei tiesioginis bendravimas su vaikais per messenger ir viber programas.

Ačiū tėveliams, kurie randa laiko su savo mažaisiais pasimokyti, kartu pažaisti ir kūrybiškai atlikti užduotis.

 „Kregždutės“ l/d informacija

RADVILIŠKIO L/D „KREGŽDUTĖ“

Įm. k. 190714355
Topolių g. 1, LT-82151 Radviliškis
Tel. 8422 53490
El. p. darzkregzdute@gmail.com

© 2020 mir.lt