Slide background
Slide background
Slide background

Mažieji inžinieriai. Projektuojame tiltus

Radviliškio lopšelio-darželio „Kregždutė“ „Pelėdžiukų“ grupės ugdytiniai įgyvendino projekto „Inovacijos vaikų darželyje“ technologinio ir inžinerinio ugdymo tematikos veiklą „Tiltai“.

Vaikai iš popieriaus pagamino daugkartinio naudojimo vamzdelius vėliau iš jų konstravo kažkokią figūrą ar konstrukciją? Visi vaikai aktyviai ir susidomėję suko varžtus su poveržlėmis. Vaikai sukonstravo įvairias figūras, kaip trikampiai, kvadratai, rombai ir jas įvardino. Sukonstravo ir raidę A bei įvairius įsivaizduojamus statinius. Sukonstravo namus, net 3D namą kuriame nupiešė grindis (joje gėles ir net saulę). Vaikai savo statiniuose apgyvendino gyvūnus.

Ugdytiniai pažiūrėjo vaizdo medžiagą ir nuotraukas apie tiltus. Diskutavo, kur kokį yra matę nusprendė sukonstruoti „Tiltų miestą“. Du ugdytiniams pažiūrėję nuotraukas įvairių tiltų ir susidomėję sukonstravo savo santvarinį tiltą. Jie abu sukonstravo po tilto sieną, vėliau jas sujungė. Kiti pasiėmę reikalingas priemones ėmė konstruoti įvairius tiltus iš įvairių konstruktorių. Įspūdingi statiniai gavosi iš šiaudelių konstruktorių.   Iš Korbo konstruktorių pastatė visą miestą. Jungė vieną detalę su kita, o sujungus teisingai dantračius tilto  konstrukcija ėmė judėti ir tiesiog lyg atgijo. Sujungė kelią mašinai, kad ji galėtų riedėti nesustodama. Visi vaikai sudėjo savo statinius į didelį „Tiltų miestą“ ir pasiėmę mašinėles važinėjosi.

Visi ugdytiniai susidomėję, kaip tikri inžinieriai įsijungė noriai į veiklas. Vaikai įvardino ką pastatė. Kalbėjo trumpais sakiniais. Vaikai žaisdami mąstė, eksperimentavo,  linksmai ir nuotaikingai leido laiką ir bandė suprasti pagrindinius mechanikos principus. Vaikai tikrai patyrė kūrybos džiaugsmą, savo idėjas savitai įgyvendindami pasitelkiant į pagalbą vamzdelius, varžtus bei veržles.

Ši veikla lavino motoriką, fantaziją, loginį mąstymą, dėmesį, koordinaciją, vaizduotę bei bendravimą su bendraamžiais.

Lopšelio-darželio „Kregždutė“ auklėtoja Jurga Bložienė

2021-06-22

RADVILIŠKIO L/D „KREGŽDUTĖ“

Įm. k. 190714355
Topolių g. 1, LT-82151 Radviliškis
Tel. 8422 53490
El. p. darzkregzdute@gmail.com

© 2023 mir.lt