Slide background
Slide background
Slide background

„Mažieji turistai – 2020“

 Rugsėjo 27-oji Pasaulinė turizmo diena. Paminėdami šią dieną „Kregždutės“ vaikai įsijungė į  asociacijos „Sveikatos želmenėliai“ sveikatinimo akciją „Mažieji turistai – 2020“.  Akcijos tikslas – ugdyti sveikos gyvensenos įgūdžius, skatinti kuo daugiau laiko praleisti gryname ore siekiant sustiprinti fizines jėgas, ugdyti pasitikėjimą savo jėgomis.

Patys mažiausieji „Kačiukų“ grupės vaikučiai taip tapo mažaisiais turistais ir nutarė susipažinti su darželio teritorija. Kad nebūtų labai liūdna į draugiją pasiėmė „Panelę gyvatėlę“. Įsikibę jai į parankę patraukėme apžiūrėti basų kojų takelio, tada apžiūrėjome visus gėlynus. Apsilankėme ir prie šiltnamio, o prieš sugrįžtant į savo aikštelę apsilankėme ir prie supynių. O susipažinę su darželio aplinka, visi linksmi grįžome į savo aikštelę.

„Kiškučių“ grupės vaikučiai taip pat įsitraukė į vykdomą akciją „Mažieji turistai“. Ir su dideliu džiaugsmu įveikė savo pirmąjį šių metų žygį aplink darželį. Keliauti su draugais vaikučiams labai patiko, o sutiktas kliūtis kelyje įveikėme lengvai. Po žygio mūsų laukė skanios ir sveikos vaišės. Tad drąsiai galime sakyti, kad mes tikri mažieji turistai.

„Drugelių“ grupės vaikučiai tai pat smagiai paminėjo  turizmo dieną. Pėsčiomis  ėjo į Eibariškių parką. Prieš išeinant  susipažino su aplinkosaugos reikalavimais, vaikai  išklausė instruktažą dėl saugaus elgesio išvykos metu.  Visus pasitiko nepaprastas gamtos pasaulis. Vaikai eidami rado grybų, rinko lapus, uogas, kankorėžius, žaidė gamtos įkvėptus žaidimus. Atliko turistines užduotis. Išvyka sustiprino vaikų ryšį su gamta. Na o kaip skanu užkandžiauti gamtoje- šviežios ekologiškos morkytės, obuoliukai iš tėvelių sodų ir daržų buvo tikras skanėstas vaikams. 

„Žirniukų“ grupės ugdytiniai mėgsta iššūkius. Todėl iš anksto suplanavo du žygius. O kiekvienas žygis turi tyrėti tam tikrą tikslą. Pirmojo žygio tikslas buvo išbandyti savo jėgas, suskaičiuoti nueitus žingsnelius ir susipažinti su parke augančiais medžiais. Kaip tarė, taip padarė. Atėję į parką mažieji turistai stebėjo medžius, tyrinėdami jų kamienus, lapus, vaisius atrado skirtumus ir panašumus, išskyrė ypatumus. Draugiškai bendravo su draugais veikdami komandomis ir pavieniui. Pirmojo žygio rezultatas 4626 žingsneliai.

Vieną dieną pailsėję, pasitarę ir džiaugdamiesi puikiu rudenišku oru išsiruošėme į tolimesnį žygį. Nusprendėme pasiekti miesto parką. Linksmai su daina atžygiavome į parką. Pasistiprinę sveikuoliškais užkandžiais „Žirniukai“ turėjo užduotį – lavinti skaičiavimo įgūdžius pasitelkiant gamtinę medžiagą. Į maišelius rinko atitinkamą kiekį įvairios gamtinės medžiagos ( kaštonų, lapų, šakelių, akmenukų). Kad ir kaip smagu laiką leisti gamtoje, teko grįžti į darželį. O žygio rezultatas – 8151 žingsnelis. Labai nedaug trūko iki užsibrėžto tikslo, o tikslas buvo 10 000 žingsnelių.

Sekančią dieną „Žirniukai“ suskaičiavo, surūšiavo  savo surinktas parko gėrybes. Kadangi išmesti buvo labai gaila, vaikai sukūrė rudens gėrybių kompoziciją.

Gamta – natūrali aplinka, skatinanti vaikų smalsumą,  veikla natūralioje aplinkoje gerina vaikų emocinę savijautą, suteikia džiaugsmo. Vaikams patinka paliesti, paimti, išbandyti, stebėti juos supančią aplinką. O pasaulio pažinimas prasideda nuo artimiausios aplinkos.

„Kregždutės“ l/d informacija

RADVILIŠKIO L/D „KREGŽDUTĖ“

Įm. k. 190714355
Topolių g. 1, LT-82151 Radviliškis
Tel. 8422 53490
El. p. darzkregzdute@gmail.com

© 2021 mir.lt