Slide background
Slide background
Slide background

Muzikavimo savaitė

Muzika – yra menas. Muzikos elementai – ritmas ir tonas yra tarsi sąmoningai skirti vaiko emocijoms, protui ir kūnui sužadinti. Muzika savo ritmu, garsais ir tonais sukuria ryšius, kurie lavina vaiko intelektą, todėl jis greičiau mokosi bei įgyja naujų įgūdžių.

Liepos 12-16 dienomis lopšelyje-darželyje „Kregždutė“ buvo organizuota muzikavimo savaitė. Lopšelio-darželio ugdytiniai grojo netradiciniais instrumentais. „Drugelių“, „Kiškučių“, „Pelėdžiukų“ bei „Žirniukų“ grupės ugdytiniai ritmiškai grojo akmenukais, lazdelėmis, plastikiniais buteliais (pripildytais su vandeniu, kruopomis, makaronais), geležiniais puodais, puodų dangčiais, šaukštais, varpeliu, būgnu bei plojo ritmą rankytėmis. Ugdytiniai klausėsi muzikinio garso ir bandė atspėti kas skamba. Ugdytiniai grojant atvaizdavo gerą nuotaiką. Stengėsi kartu pradėti ir baigti kūrinėlį. Noriai džiugiai grojo ir improvizavo. Vaikai diskutavo, kuo skiriasi muzikos garsas nuo triukšmo. Kaip galima skaičiuoti ir groti vienu metu. Kodėl reikalingas orkestrui dirigentas. O „Drugelių“ ir „Kiškučių“ grupės ugdytiniai dar ir pasigamino ir muzikos instrumentus.

Patys mažiausieji „Saulučių“ ir „Kačiukų“ grupės ugdytiniai „kūrė“ puodų muziką. Vaikams buvo sudarytos sąlygos laisvai tyrinėti įvairius virtuvės įrankius (metalinius puodus, jų dangčius, plastikines maisto dėžutes, įvairius šaukštus) ir ieškoti atsakymų: kokį garsą skleidžia įvairūs virtuvės įrankiai? Kada jie skamba tyliai, garsiai? Kaip groti šaukštais, rankytėmis, o grojant atvaizduoti gerą nuotaiką.

Grojimo džiugesį vaikučiai paįvairino po puodais ieškodami paslėptų mėgstamiausių žaisliukų. Dainuodami dainelę „Virė, virė košę“ „gamino“ valgį, o ją išvirę žaisliukus pamaitino.

Klausydami muzikinio įrašo smagiai ir nuotaikingai mušė rimą, sakydami skanduotę „Grojame,  grojame,  stop“ „stabdė“ garsą.

Ši neįprasta veikla padėjo mažiausiems ugdytiniams palaikyti įgimtą natūralų ritmo pojūtį, gerino miklumą, tobulino rankų ir akių koordinaciją, o sukeltas muzikinis triukšmas augino pasitikėjimą savimi, kėlė džiaugsmingas emocijas.

Lopšelio-darželio „Kregždutė“ auklėtojos: Jurga Bložienė, Deimantė Macikienė, Kristina Maselskienė, Aušra Daračienė, Angelė Vainovskienė, Jurate Sviatikienė, Zenė Vaicekauskienė

Internetinės nuorodos:

Grojame geležiniais puodais, šaukštais, puodų dangčiais, būgnu, varpeliu https://animoto.com/play/mwezh1qY0CRvpy47leBd0g

Groja mažiausieji https://animoto.com/play/0wa23zyx41U8NCDpPOUeAQ

Kas skamba https://animoto.com/play/ZJ4jpxxB7cZAs8UzoAxQpw

Groja plastikiniais buteliais https://animoto.com/play/jmNCKr0leOW1BEgTilZufQ

Grojimas akmenukais https://animoto.com/play/WQj9BrLrL8KT2vP0Qa1FfA

Plojame taktą rankytėmis https://animoto.com/play/LCyYwg0ADy5rTXwEJ2ZUQw

Grojame lazdomis https://animoto.com/play/r3ZcEJjvKVijdOw36C1vnA

Gaminame muzikinius instrumentus https://animoto.com/play/jUhoDIv0G1M0R1JcXYLWRw

RADVILIŠKIO L/D „KREGŽDUTĖ“

Įm. k. 190714355
Topolių g. 1, LT-82151 Radviliškis
Tel. 8422 53490
El. p. darzkregzdute@gmail.com

© 2023 mir.lt