Slide background
Slide background
Slide background

Patirtinis ugdymas – žaidžiu, kuriu, atrandu

Natūralioje gamtoje atsiveria vaikams daug naujų patirčių ir skatina smalsumą tyrinėti bei suteikia daug gerų emocijų. Tad šią savaitę „Drugelių“ ir „Kiškučių“ grupės vaikučiai tyrinėjo vieną įdomiausių dirvožemio gyventojų – slieką. Kartu su auklėtoja pasidarė sliekų fermą, kur visą savaitę stebėjo surinktus sliekus.  Įdomi buvo ir jų paieška, kasant žemę bei braidant per balas.

Vaikams visada linksma ir smagu žaisti, eksperimentuoti su vandeniu. Surengėme vandens rungtynes ir stebėjome, kaip galima kuo greičiau išpilti vandenį iš butelio ir sužinojome, kad sukant butelį susiformuoja sūkurys ir vanduo išteka greičiausiai. Taip pat su dideliu susidomėjimu vaikai maišė spalvotą vandenį ir bandė išgauti daug kitų naujų spalvų.

Pastebėjome, kad labiau nei žaislai vaikus vasaros metu sudomina natūrali gamta ir jos panaudojimas meninėje veikloje. Piešiant netradiciniu būdu, naudojant krūmų lapelius, gėlytes, gavosi nuostabūs drugeliai. Taip pat vaikai stebėjo  „Vulkano“ išsiveržimą iš smėlio pastatytame kalne, sumaišius sodą, dažus ir actą, stebėjo jų susidūrimo reakciją. Išbandė, kaip galima pripūsti balionus naudojant actą ir sodą. Visi bandymai suteikė daug teigiamų emocijų bei žinių. Vaikai iš smėlio statė pilis, jas puošė įvairia gamtine medžiaga ir tapo architektais – projektuotojais.

„Boružėlių“, „Bitučių“ ir „Žiogelių“ grupės vaikai eksperimentavo su smėliu, statė smėlio pilis, dėliojo akmenukų tvirtoves, spalvino akmenukus, skaičiavo juos, aiškinosi spalvas, formas, o labiausiai vaikučiams patiko muzikuoti ir išgauti skambesį, garsą akmenukų pagalbą.

„Žirniukai“ ir „Pelėdžiukai“ lavino pirštukus. Dėliojo iš sagučių ornamentus, bendradarbiavo vienas su kitu. Susipažino su svarstyklėmis. Stebėjo kas daugiau ar mažiau sveria. Skaičiavo kaladėles lygino kurių daugiau, mažiau. Taškavo su dažais skaičiukus.

Šią savaitę mažieji „Saulučių” ir „Kačiukų” grupės vaikai žaidė su spalvomis: sprogdino spalvotus balionus, statė įvairius statinius iš kaladėlių, stebėjo kokios gėlės žydi darželio teritorijoje ir su ramunėmis piešė gėlių žiedus. Iš pievoje žydinčių gėlių kūrė kirmėlę, drugelį, vabalą ir įvardijo spalvas. Karina net suskaičiavo kiek kirmėlėje yra žiedų. Vaikai patyrė daug teigiamų emocijų.

2020-06-15

„Kregždutės“ l/d informacija

RADVILIŠKIO L/D „KREGŽDUTĖ“

Įm. k. 190714355
Topolių g. 1, LT-82151 Radviliškis
Tel. 8422 53490
El. p. darzkregzdute@gmail.com

© 2022 mir.lt