Slide background
Slide background
Slide background

Respublikinis sveikatą stiprinančių mokyklų pozityvios psichosocialinės aplinkos projektas „Pasidalinkime draugyste“ l/d „Kregždutė“

Jau antrus metus mūsų darželis dalyvauja respublikiniame sveikatą stiprinančių mokyklų pozityvios psichosocialinės aplinkos projekte „Pasidalinkime draugyste“, kurio tikslas – užtikrinti vaikų socialinę, emocinę sveikatą ir gerovę įstaigoje, kuriant įstaigos bendruomenės pagarbius ir draugiškus tarpusavio santykius, fizinę ir psichosocialinę aplinką, stiprinant socialinę partnerystę, gerosios darbo patirties ir idėjų sklaidą.

Buvo organizuojama veikla, kelianti teigiamas emocijas, vaikai kalbėjosi apie draugystę, kodėl svarbu kiekvienam yra turėti draugą. Tačiau susidraugauti dar ne viskas – draugą labai reikia saugoti, elgtis draugiškai. Kas tai yra? Ugdytiniai be didesnio vargo gebėjo įvardinti, kad draugiškas elgesys tai kai su draugu elgiesi gražiai: daliniesi žaislais, kvieti į svečius, kartu vaišiniesi, leidi smagiai laiką , eini pasivaikščioti kartu, žiūri filmuką, pramogauji  ir pan. Daug įvairiausių dalykų gali nutikti, kai leidi laiką su draugais.  Patys mažiausi mūsų ugdytiniai moka su draugu pasielgti gražiai – apkabinti, pabučiuoti, gražiai kažko paprašyti.

Su mažaisiais vaidinome su lėlėmis įvairias situacijas,  mokėmės  girti vienas kitą – tai labai svarbu. Ugdytiniai įvardino, kad jiems labai patinka būti giriamiems ir nereikia laukti kažkokios ypatingos progos, galime tiesiog pasakyti malonius žodžius pagirdami kaip gražiai jie atrodo, padėkoti už pagalbą ar pasiūlytą pieštuką kai neradome savo. Kartais draugystei labai trukdo pyktis. Kalbėjome ką reikia tuomet daryti, kur pyktį padėti. Praktikavomės kaip reikia nusiraminti – uostyti įsivaizduojamą gėlytę, gal kam labiau patinka užpūsti žvakę, gal būt pykčio dėžutė kam nors pagelbės. Kartais užtenka nueiti ir prisiglausti prie kito žmogaus, arba žaisliuko. Kad būtų kuo mažiau pykčių mokėmės sutarti, ieškojome keletą išeičių ir įvairiausių situacijų kaip pasidalinti žaislas, kaip atrasti ką veikti kad būtų visiems įdomu.

  Lapkričio 29 d.  vyko akcija „Priimk po skėčiu draugą“ . Kiekvienas žinojo ir galėjo įvardinti, kad su draugais labai šaunu, juos riekia saugoti ir branginti savo draugystę. Be draugo „tiesiog būtų nuobodu“, taip įvardino vaikai. Draugas draugui – labai brangus, žmonės labai daug ką pamiršta per savo gyvenimą, bet draugas draugo niekada nepamiršta. Kiekvienas galėjo išreikšti šilčiausius jausmus kitam – apkabinti, prisiglausti, pakviesti po skėčiu – o tai reiškia, kad nebus niekas paliktas vienišas ir nepastebėtas.

 „Kregždutės“ l/d socialinė pedagogė D. Janušauskienė

RADVILIŠKIO L/D „KREGŽDUTĖ“

Įm. k. 190714355
Topolių g. 1, LT-82151 Radviliškis
Tel. 8422 53490
El. p. darzkregzdute@gmail.com

© 2020 mir.lt