Slide background
Slide background
Slide background

„SAULĖTO ORANŽINIO TRAUKINIO KELIONĖ“ lopšelyje – darželyje „Kregždutė“

Antrus metus lopšelio – darželio bendruomenė dalyvauja tarptautiniame švietimo įstaigų bendruomenių ekologinio – socialinio švietimo projekte „Saulėto oranžinio traukinio kelionė“. Projekto organizatorius – Vilniaus lopšelis – darželis ,,Rūta“, o projekto iniciatorė ir vadovė- Vilniaus l/d „Rūta“ mokytoja ekspertė Rita Stulpinienė. Projekto tikslas – tobulinti Lietuvos Respublikos ir užsienio šalių švietimo įstaigų bendruomenių pažinimo ir gamtamokslinę kompetencijas įgyvendinant ekologinio švietimo projekto ,,Saulėto oranžinio traukinio kelionė“ uždavinius ir skatinti jų partnerystę.

Lopšelio – darželio „Kregždutė“ „Žirniukų“ grupės vaikučiai su tėveliais ir auklėtojomis įsijungė į projektą nuo pirmųjų žingsnelių. Sodino moliūgus ne tik savo daržuose, bet į projektą įtraukė ir savo senelius. Visą vasarą prižiūrėjo ir stebėjo jų augimą procesą. O rudenį su puikiu derliumi atriedėjo į „Moliūgo gimtadienį“

Saulėtą ir gražų spalio 12- osios rytmetį, laikydamiesi visų įmanomų saugumo priemonių, susijusių su COVID-19, lopšelio – darželio bendruomenė susirinko į baigiamąjį projekto renginį  „Moliūgo gimtadienio tortas“ ir iš savo užaugintų moliūgų ir moliūgėlių sukūrė gimtadieninį tortą. Gražią rudeniškai spalvotą dieną vaikučiai privėrė rudenėliui vėrinukų.  Prie  „Moliūgų torto“ vaikai stebėjo rudens gėrybes, klausėsi, kas po kojomis šnara, čeža, krenta. Užsidėję karūnėles su vaisiais ir daržovėmis, pakartojo ir įtvirtino žinias apie vaisius ir daržoves: jų pavadinimus, spalvas. Šoko ratelį „Verdu moliūgienę“ ir dainelės žodžius imitavo judesiais.

O iš suneštų moliūgų virsime moliūgų sriubą, kepsime moliūgo pyragą bei gaminsime žibintus ir lapkričio 11 d. paminėsime Šv. Martyno vardo dieną, dar vadinamą žibintų arba šviesos diena.

Dėkojame, projekto organizatoriams už galimybę dalyvauti projekte, o lopšelio – darželio „Kregždutė“ bendruomenei už aktyvų dalyvavimą, moliūgų auginimą ir galimybę sukurti nuostabų „Moliūgo gimtadienio tortą“.

„Kregždutės“ l/d auklėtoja E. Korsakienė

RADVILIŠKIO L/D „KREGŽDUTĖ“

Įm. k. 190714355
Topolių g. 1, LT-82151 Radviliškis
Tel. 8422 53490
El. p. darzkregzdute@gmail.com

© 2020 mir.lt