Slide background
Slide background
Slide background

STEAM inžinerija ir eksperimentai

„Kiškučių“ ir „Drugelių“ grupių vaikai buvo tikri inžinieriai daug konstravo ir tyrinėjo.

Vaikučiai sukonstravo smagią lenktynių trasą iš tualetinio popieriaus ritinėlių ir lipnios juostos. Iššūkis buvo taisyklingai sudėlioti priemones, kad kamuoliukas riedėtų pro visus ritinėlius. Džiugu buvo matyti, kaip mažieji statybų inžinieriai patys savarankiškai dėliojo, nepavykus taisė, tarėsi vienas su kitu.  Atrodo labai paprastas žaidimas, bet vaikams tai buvo atradimas ir sukėlė daug džiugių emocijų.

Ugdytiniai taip pat priėmė iššūkį sukonstruoti įvairias geometrines figūras, o iš jų ir erdvines figūras, pasinaudojant maisto smeigtukais bei plastilino rutuliukais. Skaičiavo, kiek prireikė smeigtukų, rutuliukų, kelių aukštų statinys, kieno aukščiausias, žemiausias.

„Kiškučių“ ir „Drugelių“ grupės vaikai atliko ir smagių bandymų. Vienas jų: „Plūduriuojančios figūros“, kurio metu susipažino su sąvoka „plūdrumas“. Nupiešus figūrą nutrinamu markeriu ir palengva užpylus vandens nupiešta figūra magiškai ima plūduriuoti vandens paviršiuje, nes vanduo netirpų vandenyje rašalą esantį markeryje tiesiog išstumia į vandens paviršių. Vaikai išsiaiškino, kad eksperimentas puikiai pavyksta piešiant ant stilinio paviršiaus, ant folijos, bet nepavyksta ant plastikinio paviršiaus.

Dar vienas išbandytas smagus eksperimentas „Stebuklingas maišelis“ sukėlė nemažai juoko ir nuostabos. Paklausus vaikų, kas nutiktų jei pieštuku pradurtume plastmasinį maišelį su vandeniu? Visi vienbalsiai atsakė, kad vanduo tiesiog išbėgtų. Tad eksperimentas šiek tiek nuvylė vaikus, nes jų teiginiai nepasitvirtino, bet tuo pačiu sukėlė dideles emocijas ir vaikai sužinojo, kad plastmasinis maišelis yra labai minkštas, elastingas dėl to gerai apgaubia pieštuką, nepalieka jokių tarpų ir vanduo neišbėga.

„Kregždutės“ l/d auklėtoja D. Macikienė

2020-07-14

 

RADVILIŠKIO L/D „KREGŽDUTĖ“

Įm. k. 190714355
Topolių g. 1, LT-82151 Radviliškis
Tel. 8422 53490
El. p. darzkregzdute@gmail.com

© 2022 mir.lt