Slide background
Slide background
Slide background

STEAM tyrinėjimai darže, šiltnamyje „Liečiu, matau, uostau, ragauju”

Visi lopšelio/darželio vaikai augino, laistė, prižiūrėjo bei rūpinosi šiltnamyje bei lauko lysvėse augančiomis daržovėmis. Nuėmė derlių, prisiminė daržovių pavadinimus. Jas tyrinėjo, rūšiavo, skaičiavo, matavo. Parsinešę į grupę jas plovė, uostė, ragavo, skanavo. Patiems mažiausiems darželio vaikams labiausiai patiko žirniukai ir agurkai.

Vyresni vaikai iš nuimto derliaus nutarė pasigaminti salotas. Jie tapo tikrais kulinarais. Vaikai patys pjaustė daržoves, pagardino druska, pipirais bei aliejumi, kurias pasigardžiuodami skanavo bei valgė. Iš baklažanų, pomidorų ir sūrio išsikepė skanius sumuštinukus. Iš cukinijos išsikepė skanų pyragą, kurį pagardino žemuogėmis. Iš likusių daržovių pagamino net konservus: smulkino jas, mokėsi talpiai sudėti į stiklainius.

Vaikai įtvirtino savo žinias apie daržoves ir jų naudą sveikatai. Patobulėjo sakytinės kalbos, aplinkos pažinimo, skaičiavimo ir matavimo, tyrinėjimo gebėjimų sritys. Vaikai patyrė džiaugsmą patiems pasigaminti sveikus patiekalus ir pažadėjo namuose padėti mamoms ir močiutėms.

                                 Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Jurga Bložienė

RADVILIŠKIO L/D „KREGŽDUTĖ“

Įm. k. 190714355
Topolių g. 1, LT-82151 Radviliškis
Tel. 8422 53490
El. p. darzkregzdute@gmail.com

© 2022 mir.lt