Slide background
Slide background
Slide background

STEAM veikla „Eksperimentuojame“

Siekdamos skatinti vaikų iniciatyvas kūrybiniams eksperimentams bei ieškodamos netradicinių raiškos formų, „Drugelių“ ir „Kiškučių“ grupės pedagogės pasiūlė vaikams piešti spalvinti stebuklingomis medinėmis lazdelėmis ir stebėti, kokios spalvos atsiveria ir kaip keičiasi paveikslėlio vaizdas trinant paslaptinguosius piešinius. Vaikai spėliojo, ką nutrynę pamatys, kokios spalvos gėlę, raketą išvys nutrynę piešinuką medine lazdele.

Kiek galima įdomių dalykų  pagaminti iš paprastų popieriaus ritinėlių. Tad vaikams tiesiog davėme šias priemones ir jie visi kartu bendraudami ir bendradarbiaudami  nusprendė pasidaryti žiūronus. Įdomu buvo stebėti, kaip jie konstruoja, vienas su kitu tariasi ir aptaria, kaip  vaizdas aplink juos pasikeičia žiūrint pro žiūronus. Ugdytiniai žino, kad tikri žiūronai vaizdą priartina daug kartų, bet taip pat pamatė, kad nors ir pro žaislinius žiūronus vaizdas atrodo matosi šiek tiek arčiau.

Muilo burbulai vaikams visuomet labai patinka, tiek juos pūsti, tiek gaudyti ar skaičiuoti. O jei dar patys pasigaminame  lazdelę tiesiog iš medžio šakelės ir siūlo burbulams gaudyti, žaisti yra dar smagiau.  

Iš surinktų krūmų lapelių, mažų žiedelių, šakelių vaikai pagamino nuostabų vasarišką paveikslą. Džiugu buvo matyti, kaip vaikai dėliojo ir vardijo, ką jie mato šiame paveiksle.  Vieni matė drugelį pievoje, kiti medį su didelėmis šakomis ar  lapelį labai panašų į vabaliuką. Laisvai kuriant gamtoje vaikai atsipalaiduoja, išlaisvina savo fantazijas, atsiskleidžia jų kūrybiškumas bei patiria daug džiugių emocijų.

„Žirniukų“ ir „Pelėdžiukų“ grupių ugdytiniai tyrinėjo veidrodėlių galimybes. Išsiaiškino, kad veidrodėlis gali parodyti daiktų, objektų atspindį. Stebėjo savo atvaizdus veidrodėliuose, bandė nusakyti savo emociją, kurią mato ir ją atvaizduoti. Per veidrodėlį stebėjo įvairius objektus lauke ir diskutavo, ar skiriasi vaizdas stebint per veidrodėlį. Vaikučiai taip pat lauke išmatavo medžių plotį pasirinkę matavimo vienetu patys save, surado didelius ir mažus medžius augančius įstaigos teritorijoje. Na, o prisirinkę pabirusių mažų kaštonų juos išdėliojo nuo didžiausio iki mažiausio, kūrė įvairius paveikslus.

2020-07-07

„Kregždutės“ l/d informacija

 

RADVILIŠKIO L/D „KREGŽDUTĖ“

Įm. k. 190714355
Topolių g. 1, LT-82151 Radviliškis
Tel. 8422 53490
El. p. darzkregzdute@gmail.com

© 2022 mir.lt