Slide background
Slide background
Slide background

STEAM veikla „Galvok, statyk, lipdyk!“ „Pelėdžiukų“ grupėje

„Pelėdžiukų“ grupės vaikai, vasario 8-19 d. vykdant temą  „Mano namai – Lietuva“ konstravo įvairius statinius iš įvairių konstravimo medžiagų: statė namelius iš šiaudelių, kurių metu tyrinėjo kaip įelektrinti šiaudeliai prikimba prie rankų.

·         Statė namelius iš plastmasinių konstruktorių, kurių metu vyresni vaikai domėjosi raidėmis, bei bandė sukonstruoti namelį su savo vardo pirma raide, namelius Lietuvos vėliavos spalvų.

·         Namelius nulipdė iš plastilino. Tuo pat metu vaikai lavino motorikos įgūdžius bei spalvų pažinimą. Mažesni vaikai plėtė žodyną įvardindami pastato detalių pavadinimus.

·         Ant šviečiančio stalo sudėliojo eilę namelių. Vėliau įvardino ir parodė, kurie nameliai turi tam tinkamą spalvą bei suskaičiavo namelius.

·         Iš medinių kaladėlių dėliojo namelius. Parodė, kuris aukštesnis, kuris aukščiausias ar kuris žemiausias.

·         Vaikai priėmė iššūkį pastatyti namo tvorą iš 20 medinių pagaliukų ir 15 stiklinių. Ugdytiniai projektavo ir kūrė savo statinį ir iškilo žaisminga kelių aukštų namo tvora.

·         Iš Korbo konstruktorių pastatė visą miestą. Jungė vieną detalę su kita, o sujungus teisingai dantračius namo konstrukcija ėmė judėti ir tiesiog lyg atgijo. Vaikai žaisdami mąstė, eksperimentavo,  linksmai ir nuotaikingai leido laiką ir bandė suprasti pagrindinius mechanikos principus.

·         Medinio Combino konstruktoriaus su rutuliais suteikė vaikams daug emocijų ir džiaugsmo. Smagu buvo stebėti, kaip mažieji inžinieriai patys savarankiškai žaidė, statė, dėliojo medines Combino detales ar tarėsi su draugu. Vaikams buvo iššūkis taisyklingai sudėti priemones, kuris reikalavo daug kantrybės ir kruopštumo, kad kamuoliukas nuriedėtų, visą kelią, ir pasiektų savo tikslą. Ši veikla lavino fantaziją, loginį mąstymą, koordinaciją, vaizduotę bei bendravimą su bendraamžiais.

·         Konstruoti statinius prisijungė ir ugdytinių šeimos. Vaikai su tėveliais namuose kūrybiškai konstravo įvairius statinius ne tik iš konstruktorių bet netgi ir iš knygų.

 

Daug džiugių emocijų suteikė ši STEAM veikla. Įvairūs Korbo, Combino ir kt. konstruktorių rinkiniai leido pastatyti viską, kas vaikų fantazijose ir vaizduotėse o svarbiausia lavino jų  kūrybiškumą.

 

„Pelėdžiukų“ grupės auklėtojos Jurga Bložienė ir Deimantė Macikienė

2021-02-22

RADVILIŠKIO L/D „KREGŽDUTĖ“

Įm. k. 190714355
Topolių g. 1, LT-82151 Radviliškis
Tel. 8422 53490
El. p. darzkregzdute@gmail.com

© 2022 mir.lt