Slide background
Slide background
Slide background

STEAM veikla „Vaisiai ir daržovės, mėgstu juos visus“

„Pelėdžiukų“ grupės vaikai kalbėjo apie vaisius ir daržoves, juos tyrinėjo, skanavo, skaičiavo, aptarė formą, dydį, spalvą bei ieškojo vaisiaus ir daržovės dalių (šaknys, luobelė, sėkla, minkštimas, lapai). Vaikai taip pat atliko užduotis: 

„Vaisių ir daržovių pjūviai“. Veiklos metu, ugdytiniai stebėjo daržovių ir vaisių pjūvius, spalvas, formas. Aptarė, ką matė, uostė, apžiūrėjo pjūvius, juos lygino ir džiaugėsi jų įvairove. Galiausiai, paragavo įvertinant skonį, nusakė skonį: saldu – rūgštu.  Bandė stebėjimus nupiešti. Nupiešė Obuolio, apelsino, agurko, pomidoro pjūvius.

„Vaisių spalvos“ vaikai surūšiavo daržoves ir vaisius pagal spalvą, aptarė jų dydį, formą ir aiškinosi, kad kiekvienas vaisius ar daržovė turi savyje skirtingas maistines medžiagas, kurios ir nulemia jų spalvą. Skirtingos spalvos – skirtingi vitaminai.

„Sveiki užkandžių krepšeliai“ vaikai patys ruošė, dėliojo sveikus užkandžius, atsirinkdami ir pavadindami vaisių, daržovę, įvardydami spalvą. Na, o paragavę nusakė skonį, bei padarė išvadą, kad vaisiai yra saldesni negu daržovės.

„Kukurūzo burbuolės paslaptis“. Vaikai apžiūrėjo dar nenuluptą kukurūzą ir spėliojo, kas galėtų slėptis viduje. Tad atsiraitoję rankoves kibo į paieškas, po vieną sluoksnį lupdami surado viduje pasislėpusį kukurūzo burbuolę. Tai vaikams sukėlė nuostabą ir sužadino smalsumą paragauti, koks gi skonis. Tad aptarę spalvą, formą dar ir paragavo ir padarė išvadą, kad kukurūzo burbuolė yra saldi ir sultinga.

Vaikučių grupės ugdytiniai sumanė ir pažaisti vaidmeninius žaidimus, daržovei priskiriant tam tikrą vaidmenį ir įvairiai jomis manipuliavo.

Taigi žaisdami, tyrinėdami, eksperimentuodami vaikai praplėtė žinias apie vaisius ir daržoves, patyrė džiugių emocijų ir atradimo džiaugsmą.

„Pelėdžiukų“ grupės auklėtojos J. Bložienė ir D. Macikienė

2020-09-21

RADVILIŠKIO L/D „KREGŽDUTĖ“

Įm. k. 190714355
Topolių g. 1, LT-82151 Radviliškis
Tel. 8422 53490
El. p. darzkregzdute@gmail.com

© 2022 mir.lt