Slide background
Slide background
Slide background

STEAM veiklos darželyje

Vasarą tinkamas metas vaikams tyrinėti, pažinti, atrasti ir mokytis. Lauke vaikai jaučiasi daug laisviau nei uždaroje erdvėje ir turi neribotų galimybių stebėti bei tyrinėti savo aplinką. Šią savaitę „Drugelių“ ir „Kiškučių“ grupės vaikai rinko akmenukus, konkorėžius. Taip jie sužinojo ant kokio medžio jie auga. Maži konkorėžiukai – pušies vaisiai, o dideli – eglės. Patys veikdami vaikai lengviau priėmė informaciją. Akmenukus dėliojo didėjimo ir mažėjimo tvarka. Įvardijo sąvokas – mažas, didesnis, didžiausias. Vėliau  visas surinktas gėrybės dažė, pasitelkdami savo fantaziją, išmonę. Vaikai savo matematinius gebėjimus demonstravo žaisdami žaidimą “ Kas greičiau suras ir tiksliai sudėlios“ – išsitraukę popieriaus juostas su parašytu skaičiumi, jie skubėjo, kuo greičiau ir tiksliau atlikti užduotį.  Vaikai buvo draugiški ir padėjo mažesniems draugams tiksliai sudėti reikiamą kiekį gamtinės medžiagos. Įdomios veiklos metu  vaikai skaičiavo, mokėsi pažinti ir pavadinti skaitmenis. Rinkdami gamtos dovanas, lavino smulkiuosius rankų raumenis, bendravo, bendradarbiavo vieni su kitais. Visi vaikai tapo aktyviais veikėjais. Labai smagi veikla  buvo piešti savo svajonę, ant gruoblėto paviršiaus. Kurį išgavo ant popieriaus priklijuojant druską. Spalvos labai gražiai liejosi, darbeliai gavosi labai gražūs, unikalūs.

Ugdytinius  labai įtraukė ekperimentas „Skruzdėlyčių takas“ – ant popieriaus lapo su saldžiu vandeniu nupieštame takelyje rinkosi ne tik skruzdėlytės, bet ir kiti vabaliukai. Tai vaikus labai sudomino ir sukėlė daug džiugių emocijų. Padidinamuoju stiklu jie stebėjo vabaliukus, skaičiavo kiek turi kojyčių, kokios yra spalvos. Taip pat šią savaitę vaikučiai pabuvojo ir mažaisiais daržininkais, sodino pomidorus bei prieskonines žoleles savo lauko aukštelės lysvėje. Dirbdami aptarėme augalą, kokius vaisius jis duos, kokios spalvos bei formos gali būti pomidorai bei kokio skonio.

Vaikai stebėjo aplinką, medžius, vabaliukus, statė smėlio pilis, prižiūrėjo augalus, stebėjo savo šešėlius ir kūrė jiems veidą.

„Žirniukai“ ir „Pelėdžiukai“ grupės vaikučiai  STEAM  veiklose atrado kamuolio skirtumus. Pastebėjo, kad kamuolys nuo skirtingų paviršių atšoka skirtingai. Išbandė žolę, smėlį, plyteles. Ugdytiniai statė ir kūrė, puošė smėlio pilis.  „Tėčio dienos proga kūrė pačius nuostabiausius spalvotus  atvirukus, kaklaraiščius.

Vasara suteikia galimybių ne tik stebėti, bet ir kurti. Gamtoje stebėta ir rasta medžiaga skatina kūrybiškumą, teikia peno vaizduotei. Mažųjų žemės gyventojų pasaulis vaikams artimas ir pažįstamas. Todėl „Žirniukų“ grupės vaikučiai prisiminę vabalų įvairovę bei išvaizdą ir pasiėmę mažųjų tyrinėtojų rinkinius leidosi į vabaliukų paieškas. Nebuvo lengva rasta, bet rado skruzdėlių, musių, boružėlę ir tuščią sraigės namelį, kuris tapo laikinais boružėlės namais. Ši veikla visada vaikus įtraukia ir palieka pačius tikriausius ir geriausius potyrius.

 

„Kregždutės“ l/d informacija

2020-06-09

RADVILIŠKIO L/D „KREGŽDUTĖ“

Įm. k. 190714355
Topolių g. 1, LT-82151 Radviliškis
Tel. 8422 53490
El. p. darzkregzdute@gmail.com

© 2022 mir.lt