Slide background
Slide background
Slide background

Tarptautinis eTwinning projektas „Vaikų pasaulis su STEM“/ „Children‘s world with STEM“

        Radviliškio lopšelio-darželio „Kregždutė“, „Kiškučių“ grupės ugdytiniai nuo 2021 m. spalio iki 2022 m. vasario mėnesio dalyvavo eTwinning projekte „Vaikų pasaulis su STEM“/ „Children‘s world with STEM“. Projekte dalyvavo 14 partnerių iš Turkijos, Italijos, Rumunijos, Bulgarijos, Graikijos ir Lietuvos.

     Projekto tikslas – siekti kūrybiško, bendravimu ir bendradarbiavimu, problemų sprendimu grįsto ugdymo(si), integruojant STEM, kurią apima gamtos mokslų, inžinerijos, technologijų ir matematikos sritis.

   Kiekvieną mėnesį pagal projekto mėnesio temą atlikome įvairias užduotėles ir kūrybiškai veikėme. Spalio mėnesį kūrėme savo projekto logotipą, žaidėme orientacinius žaidimus, buvome mažaisiais inžineriais ir ne tik statėme statinius, bet ir projektavome juos. Lapkričio mėnesį buvome mokslininkais ir tyrinėjome spalvas, atlikome eksperimentus. Kūrėme spalvų žaidimus, projektavome ir gaminome spalvotus žaidimus.

    Gruodžio mėnesį aktyviai „skridome“ į paslaptingą kosmoso erdvę ir susipažinome su saulės sistema bei aplink ją skriejančiomis planetomis. Pabuvome mažaisiais aktoriais ir vaidinome planetas. Naudojant IKT priemones tapome ir mažaisiais astronautais. Žiūrėjome įvairią vaizdinę edukacinę medžiagą. Piešinėliais prisidėjome kuriant bendrą projekto partnerių 2022 metų saulės sistemos kalendorių. Smagiai, išradingai ir kūrybiškai kūrėme, konstravome raketas iš antrinių žaliavų.  Siekiant ugdyti vaikų ekologinį sąmoningumą, sausio mėnesį skyrėme aplinkosaugos ir tvarumo temoms. Kartu su ugdytiniais ne tik daug kalbėjomės, kodėl reikia mylėti savo žemę, bet žiūrėjome edukacinius filmukus, žaidėme IKT žaidimus, o smagiausia gaminome iš antrinių žaliavų muzikos instrumentus su kuriais linksmai grojome pagal ritmines daineles. Vaikučius labai įtraukė smagus garsų eksperimentas, kurio metu sužinojome, kad garsas yra labai stiprus ir gali pajudinti daiktus. Vasario mėnesį su kitais partneriais paminėjome „Saugaus interneto“ dieną.

Projekto metu buvo aktyviai organizuojami internetiniai susitikimai – seminarai atsižvelgiant į kiekvieno mėnesio temą. Džiugu, nes buvo sudaryta galimybė pažinti kaip STEM ugdymosi sritys integruojamos Turkijos šalies darželiuose ir mokyklose. Ugdytiniai taip pat dalyvavo susitikime ir bendroje kūrybinėje veikloje su Kelmės lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ ugdytiniais ir mokytoja Jurate Buivydiene.

     Manome, kad pavyko pasiekti projekto tikslą ir uždavinius, ugdytiniai ne tik aktyviai, kūrybiškai veikė, stiprino bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius, bet patyrė daug džiugių emocijų ir atradimų džiaugsmą.

 

                                                              Ikimokyklinio ugdymo vyresnioji mokytoja Roberta Tkačuk

RADVILIŠKIO L/D „KREGŽDUTĖ“

Įm. k. 190714355
Topolių g. 1, LT-82151 Radviliškis
Tel. 8422 53490
El. p. darzkregzdute@gmail.com

© 2022 mir.lt