Slide background
Slide background
Slide background

Trečioji nuotolinio ugdymo savaitė

Trečiąją nuotolinio ugdymo  savaitę vyko veiklos, kurios skatino vaikus domėtis gamta,  ruoštis vaikų Velykėlėms.  „Žirniukų“ grupės vaikai domėjosi šventės tradicijomis ir papročiais, kiekvieną rytą pradėdami linksmu pasisveikinimu ir mankšta.  Vaikučiai dalinasi nuotraukomis kaip auga jų pasodinti augalai, matavo jų aukštį ir ilgį įvairiomis priemonėmis, tokiomis kaip kaladėlės, mašinėlės.  Atliko meninę – eksperimentinę „Margučio“ užduotėlę. Įdomus ir pavykęs eksperimentas „Kiaušinukas guminukas“ – vaikų sugalvotas pavadinimas. Atliko užduotėles virtualioje erdvėje ir nepamiršo aktyviai pajudėti atlikdami fizinio aktyvumo užduotis.
„Pelėdžiukų“ grupės vaikai šventė „Ledų“ dieną. Po saldainių ir ledų valgymo valėsi dantukus kartu su dainele „Šepetukas“. Žiūrėjo Lrt.lt laidą su Mėta Meškinija ir sužinojo kokie gyvūnai išsirita iš kiaušinių. Klausėsi pasakėlių „Ežys ir kiškis“, „Rudnosiukų Velykos“, „Kiškelis lašelis“ ir spektaklį „Zuikių mokykla“. Atliko judesius kartu pagal šokius „Kiškio Piškio šokį“ ir „Ančiukų šokį“,  žaidimą – pasaką „Kaip žvėrys mokėsi šokti“, bei „Pirštukų dainelę“. Įsitraukė į muzikos vadovės veiklą muzikavo su lego kaladėlėmis, šaukštais bei plastmasiniais žaislais. Margino kiaušinį vaikučių Velykėlių šventei bei dažė popierinį margutį su guašu. Patyrė džiugių emocijų atlikdami eksperimentą „Guminis kiaušinis“, žaisdami žaidimus su margučiais ir interaktyvius žaidimus. 

Šią savaitę „Drugelių“ grupės vaikučiai pasakojo kaip namuose šventė Velykas, dalijosi savo įspūdžiais, patirtimi, kaip jie margino kiaušinius namie, kokius būdus naudojo, surengėme netgi parodėlę. Margučiai visų labai gražūs, įdomūs, nepakartojami. Vaikai labai didžiavosi savo darbo rezultatais. Visi džiaugėsi kad juos aplankė Velykų bobutė ir pasakojo kokiu būdu ji paliko dovanėlių jiems. Vaikai dalijosi džiugiomis, kaip jie rideno margučius, kokius žaidimus žaidė su šeimos nariais. Visi buvo kūrybingi atlikdami kūrybines užduotėles: panaudojo pasiūlytas  įvairias dailės technikas „monotipiją“, štampavimą, techniką su siūlais – marginant margučius iš popieriaus. Pasigamino naminio modelino ir iš jo lipdė figūras. Atliko eksperimentą su kiaušiniu. Labai patiko užduotėlė „Daiktų sekos pratęsimas“.   Visi buvo labai aktyvūs ir išradingi. 

„Bitučių“ grupės vaikučiai skaičiavo, rūšiavo, dėliojo dėliones su margučiais, ruošėsi Atvelykiui – vaikučių Velykėlėm. Taip pat sužinojo, kas deda kiaušinius, susipažino su vištos gyvenimo ciklu. Višta deda kiaušinius, juos šildo, peri viščiukus, augina viščiukus. Vaikai atliko meninius darbelius, kūrė, gamino višteles,  viščiukus, margino margučius. Žiūrėjo lietuviška filmuką „Slapukai margučiai“. Mankštinosi ir šoko pagal muzikos įrašą, dainelę „Tiki,tiki“. 

„Žiogelių“, „Boružėlių“ grupių vaikai  dalijosi įspūdžiais, kaip šventė Velykas, žiūrėjo filmuką ,,Kaip vilkas norėjo sugadinti Velykas“ aptarė ir nupiešė veikėjus, pakartojo geometrines formas.

„Kiškučių“ grupės ugdytiniai šią savaitę stebėjo ir tyrinėjo gamtą savo kieme, mokėsi pastebėti pirmuosius pavasario požymius.  vaikai ieškojo pirmųjų pavasario gėlių, tyrinėjo rastus vabaliukus, klausėsi parskridusių paukštelių čirenimo. Atliko įvairiausius rankų darbo darbelius, eksperimentavo bei dalinosi savo paūgėjusių augaliukų nuotraukomis.

Patys mažiausieji  kalbėjosi apie saulytę ir mėnulį. Darbelius atliko įvairiomis technikomis: dažė dažais, lipdė iš plastelino, piešė ant druskos. O penktadienį buvo muilo burbulų diena. Vaikai pūtė muilo burbulus indelyje su dažais, bei piešė ant rankšluostinio popieriaus ir merkė savo piešinėlius į vandenį. Vaikai patyrė daug džiugių emocijų.

Pagalbos mokiniui specialistai (logopedai) ugdytiniams  pateikė įvairias užduotis garsų tarimo mokymui, įtvirtinimui, diferencijavimui, foneminio suvokimo bei garsinės analizės ir sintezės gebėjimams formuoti, žodyno turtinimui bei gramatinės kalbos taisyklingumo formavimui, rišliosios kalbos ugdymui. Pagrindinis šios savaitės tikslas – individualios konsultacijos ugdytinių tėvams bei tiesioginis bendravimas su vaikais. Tiesioginis bendravimas vyko per messenger ir viber programas. 

Džiaugiamės, kad mūsų vaikučiai ir tėveliai aktyviai įsitraukia į įvairias siūlomas veiklas, noriai bendrauja ir bendradarbiauja, bei stebina savo kūrybiškumu.

 „Kregždutės“ l/d informacija

RADVILIŠKIO L/D „KREGŽDUTĖ“

Įm. k. 190714355
Topolių g. 1, LT-82151 Radviliškis
Tel. 8422 53490
El. p. darzkregzdute@gmail.com

© 2020 mir.lt