Slide background
Slide background
Slide background

Vaiduoklių šventė „Pokštas arba saldainis“

Helovino šaknys glūdi senovėje švęstų Naujųjų metų ir Mirusiųjų šventėse. Helovinas švenčiamas spalio 31 d., tiksliau, lapkričio pirmosios išvakarėse. Lietuvoje šią šventę siūloma vadinti Vaiduoklių švente. Ją švenčiant sudaromos sąlygos vaikams perimti ne tik savo šalies, bet ir kitų pasaulio šalių tradicijas, kuo įvairesniais, vaikui priimtinais būdais. Sužadinamas vaikų noras domėtis kitų šalių kultūromis, papročiais, išmokti žaidimų, burtų. Mūsų darželyje ši šventė švenčiama jau ne pirmą kartą, todėl vaikai laukė kada galės patys pabūti šios šventės dalyviais ir susipažinti su kitų pasaulio šalių tradicijomis.

Spalio 29 dieną „Bitučių“ grupės vaikai puošė grupės aplinką, gamino vorus, piešė moliūgus. Vaikai pasipuošė įvairiomis kaukėmis: po grupę skraidė raganos, vaikščiojo, katinukai, fėjos, zombiai, skraidė vaiduokliai, o ramybę saugojo piratas. Žaidėme įvairius netradicinius žaidimus. Bandėme atpažinti draugą užrištomis akimis iš riaumojimo, skleidžiamo pakeisto balso žaisdami žaidimą „Zombiai“. Smagiausias ir vaikams labiausiai patiko žaidimas „Vaiduoklio ranka“, suteikė daugiausiai teigiamų emocijų. Vaikai šiaudeliu pūtė orą, o iš vienkartinio puodelio kilo guminė pirštinė. Dėkojame tėveliams už meniškai išskaptuotus moliūgus, kurie žaižaruodami žvakių liepsna džiugino vaikus. Visi vaikai smagiai, neįprastai praleido šią rudens darganotą dieną ir buvo laimingi.

„Pokštas arba saldainis!“ – tokiu pasisveikinimu prasidėjo spalio 30 rytas darželyje „Žirniukų“ grupėje. Į grupę rinkosi puikiai nusiteikę skeletukai, raganaitės ir pabaisiukai, nešini įvairiomis vaišėmis. Visą dieną skambėjo vaikų juokas, netrūko geros nuotaikos,  šėlionių ir šokių.

Be tėvelių indėlio nebūtų pavykusi tokia puiki šventė. Todėl dar kartą dėkojame už palaikymą ir visokeriopą pagalbą. Ir kviečiame pažiūrėti filmuką apie mūsų „Pabaisiukų šventę“.

„Kregždutės“ l/d informacija

 

RADVILIŠKIO L/D „KREGŽDUTĖ“

Įm. k. 190714355
Topolių g. 1, LT-82151 Radviliškis
Tel. 8422 53490
El. p. darzkregzdute@gmail.com

© 2021 mir.lt