Slide background
Slide background
Slide background

„Vandens džiaugsmai“

      Šią savaitę grįžo šilti orai, tad visi darželio vaikai džiaugėsi galėdami atlikti įvairius darbelius su vandeniu. Visi vaikai nuo mažiausių iki didžiausių patys gamino laivelius, spalvino bures ir skubėjo juos išbandyti lauke pripiltame baseine. Pučiant vasaros vėjeliui visi laiveliai plaukė banguojant vandeniui ir nei vienas nenuskendo. Vaikai stebėjo, kaip jie juda, skęsta ar ne, bandė sukelti vandens bangas.

     Taip pat vaikai atliko nemažai STEAM veiklų. Į baseiną su vandeniu pridėjo žuvyčių su magnetukais bandė jas sužvejoti su meškerėmis, stebėjo, kaip magnetas prikabintas prie meškerės galo „pagauna“ vandenyje esančią žuvytę. Taip pat vaikai atliko bandymą, kurio metu su aštriu  mediniu pagaliuku ar pieštuku pradūrė maišelį su vandeniu ir stebėjo ar vanduo išbėgs ar ne. Prisirinkę gamtoje augaliukų, akmenėlių, vaikai žaidė žaidimą „Skęsta – neskęsta“. O naudojant kamštelius ir miklinant pirštukus įvairiausių žnyplių pagalba traukė juos iš vandens ir rūšiavo pagal spalvas.

     „Žirniukų“ ir „Drugelių“ vaikai labai smalsūs ir jiems kyla įvairių klausimų, nusprendėme atlikti STEAM veiklą ir padaryti dirbtinį viesulą naudojantis pieno plakikliu. Nuostabos ir džiaugsmo buvo daug. Viesulai gavosi labai skirtingi, nuo mažo iki didelio, su purslais ir be jų. Nutarėme, kad viskas priklauso nuo sukelto vėjo stiprumo. O pabaigoje dar didesniam vaikų džiaugsmui į vandenį pripylėme skysto muilo, kuris virto į putas.  Kad karštą vasaros dieną vaikai atsigaivintų visi nusprendė pasigaminti ledinukų su uogomis. Visi kibo į darbą: plovė uogas, jas dėjo į formeles ir pipetėmis pylė į jas vandenį. Paruoštus ledinukus nunešė į virtuvę, į šaldymo kamerą, o vakare visi apžiūrėjo bei ragavo spalvotų uogų ledinukų.

                                                      Ikimokyklinio ugdymo vyresnioji mokytoja Vaiva Kavaliauskaitė

 

RADVILIŠKIO L/D „KREGŽDUTĖ“

Įm. k. 190714355
Topolių g. 1, LT-82151 Radviliškis
Tel. 8422 53490
El. p. darzkregzdute@gmail.com

© 2022 mir.lt