Slide background
Slide background
Slide background

Viskas auga, žydi, noksta – tyrinėjimai šiltnamyje, darže

„Kiškučių“ ir „Drugelių“ grupių ugdytiniai  sėkmingai augina ir džiaugiasi pirmuoju derliumi savo grupių mini daržuose. Vaikai stebėjo ir tyrinėjo krapus, salotas, česnakus, levandas, čiobrelius, žirnius, petražoles bei įvairias gėles.  Šiltnamyje vaikai surado pomidorus, agurkus. Pastebėjo, kad vieni jų dideli, o kiti  maži ir smulkūs, džiaugėsi pamatę nokstančius. Ugdytiniai taip pati surado ir pasikartojo augalo dalis, išmatavo jų aukštį, žiedų plotį, išmatavo salotų šaknų ilgį, nustatė, kuri ilgiausia, o kuri – trumpiausia. Per mikroskopus stebėjo atskiras augalų dalis, diskutavo ir demonstravo vienas kitam. Ragaudami salotas bei petražoles vaikai apibūdino jų skonį, balsavo, kuris skonis labiau patiko. Taip paragavo savo užaugintų žirnių. Vaikai žino, kad valgyti daržoves – naudinga, ypač jeigu jos užaugintos savo rankomis ir su meile. Na, o galiausiai vaikai prisirinkę ir prisidžiovinę čiobrelių skanavo skanios arbatos ir mėgavosi jos aromatu.

„Žirniukų“ ir „Pelėdžiukų“ grupės vaikučiai skynė salotas, levandas, petražoles. Jas tyrinėjo su padidinamuoju stiklu, plovė, ragavo. Nusakė salotų formą, spalvą. Rūpinosi augančiais ir nokstančiais pomidoriukais, laistė. Skaičiavo, kiek vaisių užaugo, kokio dydžio ir spalvos. Vaikučiai darželio teritorijoje rado užaugintų levandų, jas tyrinėjo , uostė. Vaikams labai patiko levandų kvapas ir spalva. Ugdytiniai taip pat aktyviai tyrinėjo ir kitas darže rastas vaistažoles –  čiobrelius, bazilikus, mėtą. Vaikai susipažinę su jomis diskutavo: koks jų kvapas, spalvos, kur randamos, kam naudojamos. Aptarė, kuo skiriasi vaistažolė nuo gėlės. Aptarę savo pastebėjimus apie augalus, vaikai šoko ratelį „Sėjau rūtą, sėjau mėtą“, kuris pasakoja apie gėles ir jų augimą. Bei pabandė įspausti augaliukų dalis modeline.

Mažieji „Saulučių“ ir „Kačiukų“ ugdytiniai stebėjo ir džiaugėsi prisirpusių žemuogių derliumi. Prisiskynę skanavo, pastabėjo, kur žemuogių yra daug, o kur tik viena. Vaikučiams buvo labai smagu jas patiems rinkti, paliesti dideles ir mažas uogeles ir, žinoma, užuosti nuostabų žemuogių aromatą.

Taigi, vasarą darželio mini daržiukuose ir šiltnamyje sėkmingai auga ir klesti vaistiniai augalai, krapai, česnakai, žemuogės, pomidorai, agurkai,  žirniai, salotos, petražolės, svogūnai ir kt. augalai. Vaikai stebėdami ir prižiūrėdami augalus praturtino žodyną naujomis sąvokomis (vaistažolės, agurko ūsas ir pan.),  patirtį naujomis žiniomis apie augalų augimo sąlygas, jų priežiūrą, augimo ciklą, tyrinėdami išsiaiškino apie augalų požymius ir savybes (matavo plotį, aukštį, stebėjo per padidinamąjį stiklą, mikroskopus, skaičiavo lapus, vaisius, žiedus,  apžiūrinėjo formas, spalvas).

Lopšelio-darželio „Kregždutė“ auklėtojos: Deimantė Macikienė, Kristina Maselskienė, Jurga Bložienė, Aušra Daračienė, Angelė Vainovskienė

RADVILIŠKIO L/D „KREGŽDUTĖ“

Įm. k. 190714355
Topolių g. 1, LT-82151 Radviliškis
Tel. 8422 53490
El. p. darzkregzdute@gmail.com

© 2023 mir.lt