Slide background
Slide background
Slide background

„Žiogelių“ grupė tarptautinio projekto „Languages of my world“ dalyviai

Lopšelio-darželio „Kregždutė“ „Žiogelių“ grupės ugdytiniai su auklėtoja Deimante Macikiene, sulaukę kvietimo iš Turkijos kolegų, prisijungė prie tarptautinio eTwinning projekto „Languages of my world“.  Projekto kūrėjos Turkijos ikimokyklinio ugdymo pedagogės Birsen Konat ir Serap Taş. Projekte dalyvauja pedagogės iš: Turkijos, Latvijos, Lenkijo, Rumunijos, Ispanijos, Graikijos ir Lietuvos.

Projekto idėja – sužadinti ugdytinių smalsumą, žingeidumą pažinti artimą ir tolimą aplinką, ugdyti bendravimo ir bendradarbiavimo gebėjimus, skatinti kalbinį aktyvumą. Projekto veiklų metu ugdytiniai pažino keletą skirtingų “kalbų”: programavimo, meno, mokslo, simbolių ir visatos.

„Žiogelių“ grupės ugdytiniai aktyviai dalyvauja projekto veiklose. Projektas startavo spalio mėnesį. Projekto pradžioje ugdytiniai aktyviai tyrinėjo rudens požymius, juos fiksavo nuotraukose, pristatė grupės draugams. Taip pat rinko savo mėgstamiausius gimtosios kalbos žodžius ir su pedagogo pagalba kūrė bendrą darbą su WordArt programėle. Bendradarbiaudami su kitų šalių partneriais kūrėme bendrą žodyną rudens tematika. Ugdytiniams labia smagu buvo išgirsti, kaip skirtingomis kalbomis skamba rudens požymius nusakantys požymiai. Taip pat spalio mėnesį sudalyvavome programavimo iniciatyvos Europoje “Code week 2021” veiklose, kurių metu vaikai mokėsi skirti kairę ir dešinę puses atlikdami užduotį “Padėk pelytei surasti sūrį”. Lapkritį vaikai susitiko su kitų šalių vaikais. Pasiruošę, visų projekte dalyvaujančių šalių vėliavėles,  pasisveikino savo gimtąja kalba bei kitomis kalbomis. Taip pat susipažino su meno “kalba”: piešė portretus, klausėsi muzikos ir atliko ritminius pratimus, lipdė, atliko įvairius darbelius skirtingomis technikomis. Gruodį buvo labai smagu vėl susitikti su projekto partneriais susitikime „Sveika, Žiema“. Pasipuošę žiemiškomis karūnomis drauge šokome pagal muziką ir pasigaminę popierines sniego gniūžtes pramogavome. Taip pat šį mėnesį atlikome įvairių eksperimentų, pažinome mokslo “kalbą” bei stebėjome darželio teritorijoje esančius simbolius, aiškinomės jų reikšmę. Sausio mėnuo skirtas interkatyvių žaidimų, paruoštų projekto partnerių, žaidimui pagal numatytas temas. Ugdytiniai plės savo žinias apie danguje eančius kūnus, kartos kelio ženklus, vaisių ir daržovių pavadinimus ir kt. Taip bus užbaigiamas projektas.

 

L/d „Kregždutė“ ikimokyklinio ugdymo mokytoja Deimantė Macikienė

 

RADVILIŠKIO L/D „KREGŽDUTĖ“

Įm. k. 190714355
Topolių g. 1, LT-82151 Radviliškis
Tel. 8422 53490
El. p. darzkregzdute@gmail.com

© 2022 mir.lt